آرشیو اخبار آرشیو اخبار
خروجی خبرخوان خروجی خبرخوان اخبار
جستجو برای      

 

آمار بازدید

  • تعداد کل بازدید: 339972
  • تعداد بازدید از این صفحه: 778325
  • تعداد بازدید امروز: 21
  • تعداد کاربر آنلاین: 2

 

اخبار تصویری
غرفه اداره کل زندانهای استان البرز: اعتیاد دروازه جرم
ترسیم اقدامات کلینک مثلثی ندامتگاههای استان البرز در پنجمین نمایشگاه آسیبهای اجتماعی با موضوع اعتیاد

روابط عمومی اداره کل زندانهای استان البرز- در هفته قوه قضاییه و همزمان با ششم تیر روز قوه قضاییه و مبارزه با مواد مخدر پنجمین نمایشگاه آسیبهای اجتماعی با موضوع اعتیاد با شرکت بیش از 100 نهاد مردمی و دولتی با اختصاص فضای 9 متری برای هر نهاد در مکان تالار شهیدان نجات فلاح برگزار شد. اداره کل زندانهای استان البرز به عنوان یکی از دستگاههای اجرایی با پیام اعتیاد دروازه جرم در مساحت 85 مترمربع غرفه خود را برپا می کند. که روند اجرایی و تشریح اقدامات ترسیم شده در پی آورده می شود

بیان مسئله و پیام زندانهای استان البرز

 غرفه اداره کل زندانهای استان البرز در راستای 3 سوال مطروحه از سوی افکار عمومی  از سازمان زندانها غرفه خودرا طراحی و تشکیل می دهد.1. مراحل درمان  مجرمی که اعتیاد دارد در زندان چگونه است؟2راههای کاهش آسیبهای پر خطر  در زندان و کاهش تقاضای مواد مخدر چگونه است؟3..به منظور پیشگیری از مواد مخدر چه اقداماتی در حال انجام است و چه تدابیری در جهت  پیشگیری از ورود مواد مخدردر زندانها صورت گرفته است؟

مراحل پنجگانه درمان عتیادNOPHPxml:namespace prefix = o />

 به منظور پاسخ به سوال نخست مراحل ترک اعتیاد  با استفاده از پنج استند رولاپ به صورت متن و تصویر و پخش تیزر و توضیح توسط اعضاء تیم تخصصی کلینیک مثلثی در مساحت  12 متر ارائه شد. مراحل پنجگانه غربال گیری و بیمار یابی، تشکیل پرونده و مشاوره، ویزیت و معاینه و دارو درمانی سم زدایی کوتاه مدت و بلند مدت ، مراقبت بعداز درمان و ارتباط با موسسات ترک اعتیاد در سطح استان عنوان بندی شد.

کلینیک مثلثی به   روایت  آمار

 تشریح  کلینیک مثلثی و ترسیم سه ظلع مثلث آن شامل  اچ آی وی ، اعتیاد، بیماریهای ویروسی از طریق استند رولاپ و تصویر و فیلم به نمایش گذاشته شد.  و همچنین نمودار آماری فعالیت بهداشت و درمان زندانهای استان البرز و کلینیک مثلثی با ابزار اطلاع رسانی  همچون بروشورو ویژه نامه استند  وفیلم ارائه گردید.

ترسیم اقدامات پیشگیرانه مواد مخدر

برنامه  کاهش ستاد رفتارهای پرخطر در شاخص فعالیتهای فرهنگی و تربیتی، ورزشی، اشتغال حرفه آموزی، صنایع دستی، آموزه های قرآنی با ابزار ویژه نامه ، بروشور، عکس، استند، متن و آثار زنده ی  تابلوهای زندانیان ندامتگاه زنان و مردان ارائه گردید. و راههای پیشگیری از ورود مواد مخدر به زندان همچون بازدیدهای دوره ای، استفاده از سگ مواد یاب، استفاده از دستگاه x-ray  .

اقدامات غرفه در ارتباط با مخاطبین

 به منظور ارتباط بهتر مخاطبین، تریبون آزاد، دفتر یادبود و مصاحبه با بازدید کنندگان از ابزارهای این ارتباط برنامه ریزی گردید. که از مجموع 1200 نفر بازدید کننده 70 نفر در تریبون آزاد، 80 نفر در دفتر یادبودو 60 نفر در مصاحبه در جریان سه روز نمایشگاه شرکت نمودند.

در حاشیه غرفه

 بازدید علی حاج کاظم سرپرست زندانهای استان البرز در دومین روز نمایشگاه و اختصاص دو ساعت وقت در جهت پاسخگویی به سوالات بازدیدکنندگان، مسئولیت ارتباط با خبرنگاران و دعوت از آنان توسط روابط عمومی زندانهای استان البرز بخصوص در جریان روز اختتامیه و همچنین امور پشتیبانی و خدمت رسانی به سایر غرفه ها، اجرای موزیک سرود جمهوری اسلامی و چندین مورد سرود دیگر توسط گروه موزیک پادگان شهید کچویی سازمان زندانها در مراسم اختتامیه که با حضور غرفه داران و گروههای درگیر با مواد مخدر و مسئولین استانی تشکیل شده بود .سخنرانی محمد مرادی از قهرمانان جهان در رشته رزمی کینگ بکسینگ که از کارکنان ندامتگاه کرج و خواندن پیام اداره کل زندانهای استان البرز به نمایشگاه   وتوزیع 2000 نسخه نشریه ویژه نامه در نمایشگاه.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


گروه: اخبار تصویری   منبع خبر: روابط عمومی   تعداد بازدید: 731   تاریخ خبر: 18:40:57 1390/04/10   

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن پیام