آرشیو اخبار آرشیو اخبار
خروجی خبرخوان خروجی خبرخوان اخبار
جستجو برای      

 

آمار بازدید

  • تعداد کل بازدید: 340586
  • تعداد بازدید از این صفحه: 779671
  • تعداد بازدید امروز: 24
  • تعداد کاربر آنلاین: 1

 

اخبار عمومی

در دیدار با مدیر کل زندانهای استان البرز :

مدیر کل فنی و حرفه ای استان البرز از طرح مشترک اشتغال و حرفه آموزی با زندانهای استان البرز در سال 1391 خبر داد.

 

حسن عزیزی با اعلام این مطلب در دیدار با سید ابوالقاسم علوی مدیر کل زندانهای استان البرز گفت: افراد نگهداری شده در زندان ، عضو خانواده و جامعه ما هستند. امید و بازگشت سعادتمندانه ی آن ها به جامعه در رشد و تعالی جامعه کل موثر بوده و اشتغال و حرفه آموزی یکی از راه هایی ا ست که می توان از آن بهره گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان البرز : صبح امروز حسن عزیزی مدیر کل فنی و حرفه ای استان البرز به همراه معاونین و روسای ادارات خود با حضور در دفتر مدیر کل زندانهای استان البرز در خصوص ارتقای سطح فعالیت های اشتغال و حرفه آموزی در سطح ندامتگاه های تابعه به بحث و تبادل نظر پرداختند. در ابتدای این نشست سید ابوالقاسم علوی مدیر کل زندان های البرز با اشاره به دستور مقام عظمای ولایت به حمایت از کار و سرمایه ایرانی جهت دستیابی به تولید ملی گفت: فراگیری کار و حرفه آموزی یکی از اولویت های مهم سازمان زندانها در سطح مراکز تامینی و تربیتی به شمار می آید. بهره گیری از استعدادهای باالقوه زندانیان در مدت تحمل کیفر ، با انجام فعالیت هایی همچون کارگاههای صنعتی ، تراشکاری ، کشاورزی ، صنایع چوب ، رایانه و بیش از 72 رشته فنی و حرفه ای باعث نتایج مثبت و رضایبخش به خصوص در انطباق زندانیان با جامعه و عدم بازگشت آنها به زندان بوده است . وی افزود: واگذاری مسئولیت ، نقش اجتماعی و نهایتا اعطای گواهینامه فنی و حرفه ای بدون ذکر نام زندان در تغییر نگرش مجرمانه و دادن شخصیت و هویت اجتماعی به مددجویان بسیار موثر بوده است. و امیدواریم در سال جدید که بنا بر دستور مقام عظمای ولایت به نام حمایت از کار و سرمایه ایرانی اعلام گردیده ا ست شاهد ارتقای بیشترو تعامل بین فنی و حرفه ای و سازمان زندانها باشیم  پیشنهاد می شود ندامتگاههای ما به عنوان یکی از مراکز فنی و حرفه ای معرفی شود و چه بسا از فضا و امکانات موجود نیز در سطح زندانها می توان بهره گرفت. این مقام مسئول تصریح کرد : توافقنامه هاي فیمابین فنی و حرفه ای و سازمان زندانها در کشوری تنظیم می شود و باید دراجرا به شرايط هر زندان و  نيازههاي  آن توجه شود.  در ادامه این جلسه مدیر کل فنی و حرفه ای استان البرز نیز ضمن اشاره به مظلومیت زندان و کارکنان افزود: زندان آسیب ها و معضلات اجتماعی را در خود جای داده كه از جامعه منشاء مي گيرد  افراد نگهداری شده در زندان از دل نهاد های اجتماعی می باشند. خداوند متعال هیچ فردی را فطری مجرم خلق نکرده است. شرایط اجتماعی و فردی باعث بروز جرم در آنها گردیده است و وقتی این شرایط تغییر یابد خصوصیات خلقی فردی نیز تغییر می یابد و یکی از شاخص هایی که می توان در این مهم از آن کمک گرفت پر کردن اوقات فراغت و کسب کار و امرار معاش می باشد و ما بر این امر واقف هستیم و ان شاءالله در سال 91 با طرح نوين و مشترکی که با زندانهای البرز خواهیم داشت افق خوبی را در این خصوص ترسیم خواهیم نمود. وی تصریح کرد: باید از استعدادهای بالقوه زندانیان تبدیل به بالفعل شود و حتی جهت به کارگیری مربیان فنی و حرفه ای می توان از مددجویا نی که دارای مهارت و تحصیلات هستند بهره گرفت و به عنوان مربی فنی و حرفه ای حقوق دریافت نمایند.     در ادامه اين نشست بر اساس جمع آراء همگرا تصميمات ذيل اتخاذ گرديد و با ذكر صلواتني به تصويب رسيد .

 

·        مقرر گرديد جلسات مستمر ماهانه بين كارشناسان دو دستگاه به منظور نظارت بر حسن اجراي دوره هاي آموزشي تشكيل شود .

 

·        مقرر گرديد توافقنامه ارسالي از سازمان با نظارت كارشناسان دو دستگاه بررسي و بومي سازي شود .

 

·        مصوب شد نسبت به معرفي و بكارگيري مربيان مجرب از سوي فني و حرفه اي اقدام و از مددجويان آگاه و تحصيلكرده جهت آموزش زندانيان بهره گرفت .

 

·        مصوب شد ، با استانداري البرز مكاتبه و طي طرحي نيازهاي موجود بررسي واعلام گردد.

 

·        مقررشد ، نسبت به تعادل در اجراي دوره هاي آموزشي زندانها اقدام لازم صورت پذيرد و آموزش در سطح زندانهاي استان البرز در الويت باشد .

 

·        مصوب شد، اعطاي گواهينامه به زندانيان طي مراسم وي‍ژه صورت پذيرد .

 

·        مقررشد ، روابط عمومي هاي هر دو دستگاه نتيجه اقدامات انجام شده را به موقع و با هماهنگي اطلاع رساني نمايند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود فایل

حسن عزيزي - مدير كل فني و حرفه اي البرز و سيد ابوالقاسم علوي مدير كل زندانهاي استان البرز
 
مديران و كارشناسان اداره كل زندانها ،
 
مديران و كارشناسان فني و حرفه آموزي استان البرز
 
حسن عزيزي - مدير كل فني و حرفه اي البرز
 گروه: اخبار عمومی   منبع خبر: روابط عمومي اداره كل زندانهاي البرز   تعداد بازدید: 1542   تاریخ خبر: 16:02:05 1391/01/24   

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن پیام