آرشیو اخبار آرشیو اخبار
خروجی خبرخوان خروجی خبرخوان اخبار
جستجو برای      

 

آمار بازدید

  • تعداد کل بازدید: 339685
  • تعداد بازدید از این صفحه: 777560
  • تعداد بازدید امروز: 31
  • تعداد کاربر آنلاین: 2

 

اخبار اصلی

مدیر ندامتگاه کرج در بازدید قضات دادگستری هشتگرد :

تراکم زندانیان و کمبود فضا باعث ایجاد خلل در اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی شده است

 

قضات دادگستری هشتگرد با حضور در ندامتگاه کرج از نزدیک در جریان رون اجرایی قرار گرفته و وضعیت زندانیان معرفی شده از حوزه قضایی هشتگرد را مورد بررسی قرار دادند.

قضات دادگستری هشتگرد با حضور در ندامتگاه کرج از نزدیک در جریان روند اجرایی قرار گرفته و وضعیت زندانیان معرفی شده از حوزه قضایی هشتگرد را مورد بررسی قرار دادند.

در اجرای برنامه بازدید قضات حوزه قضایی استان البرز قضات دادگستری هشتگرد با حضور در ندامتگاه کرج با علی محمدی مدیر ندامتگاه کرج دیدار و راه کار های ارتقاء سطح تعامل و هماهنگی دوجانبه را بررسی کردند.

علی محمدی مدیر ندامتگاه کرج فضای موجود ندامتگاه  را متناسب با آمار موجودی زندانیان ندانشت و افزود:تراکم شدید زندانیان و کمبود فضا باعث ایجاد خلل در اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی سازمان زندان ها که همواره مورد تاکید مسئولین می باشد شده اما تا حد توان بر مبنای فضای موجود زندانیان را بر اساس نوع جرم ارتکابی؛میزان حبس و میزان سن آنها در سالن های مختلف بر اساس آیین نامه سازمان زندان ها  طبقه بندی کرده ایم.

وی ایجاد کلینیک های مثلثی  درون زندانها به منظور پیشگیری از گسترش وشیوع بیماری های پر خطر را از اقدامات بارز سازمان زندان ها در چند سال اخیر عنوان کرد و افزود بررسی های صورت گرفته نشان از موفق بودن برنامه های کلینیک مثلثی از جمله متادون درمانی و پیشگیری از ابتلا به ایدز دارد که منجر به کاهش آسیب و جلوگیری از شیوع بیماری در زندان ها شده است.

وی در پایان تاکید قضات محترم را بر ثبت دقیق مشخصات زندانیان و درج شماره پرونده قرار جهت تسریع در اجرای دستور مراجع قضایی، اعمال ماده 291 قانون دادرسی کیفری برای زندانیان که دارای بیماری خطرناک و صعب العلاج هستند و تحمل کیفر در زندان سلامتی آنها را به مخاطره می اندازد  و قبول وثیقه زندانیان واجد شرایط و توجه ویِژه به جرم ارتکابی و حتی المکان جلو گیری از معرفی مرتکبین جرایم سبک و فبول وثقیه متهمین برای عدم ورود این افراد به ذزندان رابه عنوان راه کار های کاهش جهت کیفری خواستار شد

 

دانلود فایل

 
 گروه: اخبار اصلی   منبع خبر: روابط عمومی ندامتگاه کرج   تعداد بازدید: 778   تاریخ خبر: 17:30:11 1390/10/22   

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن پیام